Najprv čo sú Silice. Sú prírodného pôvodu a získavajú sa z rastlín alebo niektorých druhov ovocia. Používajú sa pre svoju vôňu a pre svoje vlastnosti. Obsahujú bioaktívne zložky.  Môžete ich použiť na:

  • osviežovače vzduchu, arómalampy, difuzéry, sauny, masáže, kúpele
  • sviečky
  • prírodné parfumy
  • mydlá
  • kozmetiku (krémy, masážne oleje, šampóny...)

Pomôžu vašim výrobkom mať veľmi príjemnú prírodnú vôňu a dodajú im aj vlastnosti. Každá silica má určité benefity pre starostlivosť o pleť a vlasy , k tomu musíme pripočítať vlastnosti súvisiace s aromoterapiou . A je to tým, že každá silica poskytuje vlastnosti v oblasti emócií a nálad.

Pri kúpe je veľmi dôležité dbať na to, aby boli 100% čisté a prírodné , ako tie, ktoré nájdete u nás . Existujú dva spôsoby extrakcie : destiláciou vodnou parou (pre rastliny) alebo drvením (v prípade ovocia). Iba týmto spôsobom sa získajú čisté, bez akýchkoľvek prísad.

Každý z týchto dvoch procesov je veľmi namáhavý , pretože podiel silice v každej rastline je minimálny. Napríklad na získanie 1 kilogramu levanduľového esenciálneho oleja je potrebných približne 200 kg čerstvých kvetov. Tieto hodnoty vysvetľujú cenu esenciálnych olejov.

Keďže sú také koncentrované , nikdy by sa nemali aplikovať priamo na pokožku, len s pridaním nosiča, napríklad olivový olej.  Nepoužívajú sa vnútorne!

Hlavné rozdiely medzi silicou a vonným olejom:

  • Pôvod : silice sú prírodné, zatiaľ čo vonné oleje majú zložky prírodného a syntetického pôvodu. Pri výrobe vonných olejov sa používajú bezpečné syntetické látky, to znamená, že sú vhodné na použitie v kozmetike a nie sú škodlivé. Vyvíjajú sa v špecializovaných laboratóriách a spĺňajú kozmetické požiadavky.
  • Vlastnosti : silice obsahujú aktívne zložky, a preto poskytujú vlastnosti. Vonné oleje však nemajú žiaden úžitok.
  • Cena - Zatiaľ čo silice majú vyššiu cenu, pretože je ťažké ich zohnať, vonné oleje sú oveľa dostupnejšie.
  • Rozmanitosť : nájdete veľa vonných olejov, avšak ponuka silíc je oveľa obmedzenejšia.

V praxi!

Ak si chcete pripraviť osviežovač vzduchu, alebo osviežiť miestnosť s uhorkovou alebo morskou arómou, nikdy by to nebolo možné urobiť zo silicou.

Čo ak si chcete vyrobiť levanduľové mydlo? Ak hľadáte iba vôňu levandule, potom je najlepšou voľbou použiť vonný olej . Ak ale chcete využiť vlastnosti levandule, mali by ste použiť silicu.

To isté platí pri arómalampe, difúzore a inom použití.

100% prírodné silice- 10ml

BolesDolor

100% prírodná silica- 10ml

Slownatur